Profilo’dan Beyaz Eşyaların Doğru Kullanımı İçin İpuçları

Profilo'dan beyaz eşyaların doğru kullanımı için ipuçları

Buzdolabı

Ürünleri hava kanalının önünü kapatmadan yarım ay şeklinde boş kalacak şekilde yerleştirmelisiniz. Sebze çekmecesi nemlendiğinde tırtıklı kısmını kuru bezle temizlerseniz gıdaları uzun süre saklayabilirsiniz. Kokuların karışmaması için yiyecekleri, buzdolabında kullanmaya uygun saklama kapları ile muhafaza etmenizi tavsiye ederiz.

Fırın

Sert kirlerin oluşmasını engellemek için, kirlere fırınınız soğuduktan sonra hemen müdahale edebilirsiniz. Böylece fırınınız ilk günkü gibi temizliğini korur. Fırınınızın zarar görmemesi için sert ovma veya bulaşık. Süngerleri gibi keskin ve aşındırıcı temizlik malzemeleri il yüksek oranda alkol içeren temizlik maddeleri kullanmamanızı öneririz. Özel temizleme deterjanlarını fırınınız soğuduktan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

Çamaşır Makinesi

Çamaşır makinesi kazan temizliğinde, cihaz modeline bağlı olarak kazan temizleme 90 °C programını veya pamuklular 90 °C programını çamaşırsız olarak çalıştırabilirsiniz. Özel Tambur Temizleme programımız ile makinenizin bakımını kendi kendine yapmasını sağlayabilir ve ömrünü uzatabilirsiniz. Yanı sıra yıkama sonrası makinenin lastik contasını bir bez yardımıyla silerek kurularsanız çamaşırlarda lekelenme ve kötü koku oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi

Bulaşıkları uygun aralıklarla, üst üste gelmeyecek şekilde dizerseniz makinenizin performansını arttırabilirsiniz. Hijyenik olmayan bir ortam oluşma riskine karşılık makinenizi temizlediğinizde limon ve sirke kullanmamanızı öneririz. Bunun için profesyonel temizlik ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bulaşık makinenizin otomatik açılabilen kapağı sayesinde, kurutma performansınız artar.

Ocak

Dökülen, sıçrayan yemek ve yağ lekelerinin sert kirler oluşturmasını engellemek için, ocağınız soğuduktan sonra hemen müdahale edebilirsiniz. Ocağınızı temizlerken yüzeye zarar verebilecek çizici temizlik maddeleri kullanmamanızı öneririz. Ocağın özel temizleyici ürünlerle temizlenmesini ve sonrasında mutlaka kurulanmasını tavsiye ederiz.

Müşteri Hizmetleri

Tüm sorularınız ve yetkili servis hizmeti için 444 77 66 Profilo Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Tüm Ürünler

Hayatı kolaylaştıran Profilo ürünleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kampanyalar

Fırsat ürünleri ve kampanyaları öğrenmek için tıklayın.